Ogłoszenia na 24 tydzień zwykły – 17 września 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 24 niedzielę zwykłą- 17.09.2023

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dzieci klasy trzeciej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.  
  2. Za tydzień na 9.30 zapraszamy młodzież klasy 8 i rodziców, którzy będą przez rok przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  3. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września, codziennie o godz. 20.00
  4. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Celin.
  5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych:

             – w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki,  patrona młodzieży 

             – w czwartek święto, św. Mateusza Apostoła i Męczennika

             – w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny,

6. W piątek, w naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi Brat Jonasz. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta.

7. W sobotę 23 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Wyjazd z przed Kościoła o godz. 8.00. Planowany powrót około 18.00 godziny. W programie 10 km trasa do przebycia z Grzegorzowic do Sanktuarium, pokłon Relikwiom Krzyża św. i Eucharystia o 15.00. Koszt zależny od ilości uczestników. Zaprasza o. Romuald, a zapisy w zakrystii.

8. W sobotę, 7 października organizujemy wyjazd do Jędrzejowa na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii, koszt w zależności od ilości uczestników.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok oraz magnesy z Figurą Matki Bożej i naszym sanktuarium.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Paulina Klank, Renata Grabiańska, Edyta Ślusarczyk, Lucyna Bracichowicz, Kinga i Mikołaj Misiowiec.  Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 100 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.

11. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w ramach tacy gospodarczej, która wynosiła: w Piotrkowicach 2410  zł, we Włoszczowicach  1231 zł.