Ogłoszenia na 23 tydzień zwykły – 10 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 23 niedzielę zwykłą- 10.09.2023

  1. Dziękujemy parafianom i pielgrzymom za liczny udział w triduum i uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej . Serdeczne podziękowania dla tych , którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie tych uroczystości. Ojcu Sławomirowi Chudzikowi, przeorowi z Wadowic za posługę kaznodziejską. Panu Burmistrzowi za wszelka pomoc i obecność na uroczystościach. Chmielnickiemu Centrum Kultury za wypożyczenie i transport ławek. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za kierowanie ruchem, wystawienie pocztów sztandarowych i niesienie baldachimu. Paniom i panom niosącym wieńce dożynkowe, chorągwie i feretrony, ministrantom, lektorom, panu organiście, naszej scholi parafialnej, młodzieży i dzieciom, dziewczynkom za sypanie kwiatów. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dary na stół, za złożone ofiary i wszelką okazaną pomoc. Niech nasza Pani Loretańska wynagrodzi wszystkim za trud, zaangażowanie i poświęcony czas.
  2. W czasie odpustu Rada Parafialna prowadziła kwestę na planowany remont wymiany kostki przed naszym kościołem. Parafianie i goście złożyli ofiary w kwocie 2504 złote. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września, codziennie o godz. 20.00.
  4. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
  5. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach św. uczczenie relikwii Drzewa Krzyża św.
  6. We piątek wspomnienie Matki Boże Bolesnej. O godz. 17.30 różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej.
  7. Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na godz. 9.30 dzieci klas trzecich razem z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej. trzeciej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
  8. Serdecznie zapraszamy dziewczęta i chłopców do posługi śpiewem w naszej scholi. Wszystkich chętnych zapraszamy na próbę w najbliższy piątek 15 września na godzinę 16.30.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” i pisemka „Cichy Przyjaciel”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok, magnesy z naszym sanktuarium.
  10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W czwartek pracowali: Krystyna Grudzińska, Agata Kosierkiewicz, Leszek Rzadkowski, Barbara Pisarczyk, Anna Kuranda, Stanisław Grudziński, Paweł Stachura, Aneta Grudzińska i złożyli ofiarę 150 zł. W sobotę sprzątały następujące osoby: Ewa Zapała, Barbara Ciopińska, Julia Jaskuła, Bożena Jaskuła, Anna Klank, Dorota Rybczyńska i złożyły ofiarę 50 zł. Bóg zapłać za pracę. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.