Ogłoszenia na 22 tydzień zwykły – 3 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 22 niedzielę zwykłą- 03.09.2022 r.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym.
 2. Czas wakacyjny dobiega końca. Jutro, 04 września w Piotrkowicach i we Włoszczowicach o godz. 8.00. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy nauczycieli i uczniów z rodzicami.
 3. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy II Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 4. We wtorek, 5 września w naszej parafii rozpocznie się triduum maryjne przed główną uroczystością odpustową Narodzenia NMP.
  we wtorek zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe – o godz 17.30 godzinki, o 18.00 Msza św. z kazaniem i procesja różańcowa na dróżkach.
  w środę, o godz 17.30 godzinki, o 18.00 Msza św z kazaniem a następnie Droga krzyżowa na cmentarzu za zmarłych parafian i pielgrzymów.
  W czwartek, w wigilię uroczystości o godz 17.30 różaniec, o 18.00 Msze św z kazaniem. a po niej śpiew Akatystu, hymnu ku czci Bogurodzicy, właściwego dla liturgii wschodniej, wykonanego przez naszą scholę. W uroczystość odpustową Narodzenia NMP – 8 września – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30, 15.30 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. Bp Andrzej Kaleta. Po Mszy św. odbędzie się poświecenie wieńców dożynkowych i uroczysta procesja. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, i do włączenia się w nią w miarę możliwości, by uczcić naszą Panią Loretańską. Zapraszamy scholę, ministrantów, strażaków z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa. Prosimy panie i panów do chorągwi i feretronów, młodzież do niesienia wstążek, dziewczynki do sypania kwiatów. O godz. 10.00 sprzed kaplicy we Włoszczowicach wyruszy piesza pielgrzymka na odpust do Piotrkowic.
 5. W sobotę, 9 września, Dzień dziękczynienia. Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chorych i błogosławieństwa lourdzkiego. Wcześniej o godz. 11.00 różaniec w int chorych. Po południu, na Mszy św. o godz.18.00. odbędzie się błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.
 6. W związku z odpustem, dzisiaj po Eucharystii o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rady parafialnej. W czwartek na godz. 8.00 zapraszamy parafian do ustawiania ławek, konfesjonałów przed ołtarzem polowym, i do prac porządkowych przed odpustem. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla księży przez upieczenie ciast ( każdą wioskę prosimy o jedno ciasto)
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „ Głos Karmelu”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok.
 8. W niedzielę, 10 września o godzinie 11.00 na boisku szkolnym w Piotrkowicach odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej. Przewidziane są atrakcje dla najmłodszych, a dorosłych zapraszamy do kibicowania i dołożenia cegiełki. Więcej informacji na plakacie.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Justyna Pietryka, Nina Wilman, Jolanta Stawiarz, Marzena Kubiec i Zofia Angielska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 100 zł. Prośba do kolejnych rodzin z ul. Nowej i Wolności o posprzątanie kościoła przed odpustem, tj. w czwartek o godz. 9.00 lub w dogodnej porze a kolejny zespół o posprzątanie kościoła na niedziele, w sobotę o godz. 14.00.
 10. Dziękujemy Państwu Janowi i Stanisławie Nogackim za odnowienie krzyża z napisem przy bramie na plac kościelny , państwu Ewie i Jerzemu Kobusom za ofiarowanie ziemniaków do naszej kuchni a Pani Teresie z miejscowości Gacki za ofiarowane śliwki oraz osobom które je zrywały i zaprawiały.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Zofii Korczyńskiej z Kielc, a pochodzącej z Suliszowa. Polećmy w modlitwie śp. Zofię i zmarłych naszych Parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …