Ogłoszenia na 21 tydzień zwykły – 27 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 21 niedzielę zwykłą- 27.08.2023r.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed laskami słynąca Figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła. W piątek, 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Maciej Ziębiński, kawaler, zam. na terenie parafii św. Maksymiliana w Kielcach i Oliwia Grudzińska , panna, zam. w Piotrkowicach, na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 6. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe w naszej parafii. Rozpocznie je triduum maryjne od 5- 7 września
 • we wtorek zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe – o godz 17.30 godzinki, o 18.00 Msza św. i procesja różańcowa na dróżkach.
 • w środę, o godz 17.30 godzinki, o 18.00 Msza św następnie Droga krzyżowa na cmentarzu, za zmarłych parafian i pielgrzymów.
  W czwartek, w wigilię uroczystości o godz 17.30 różaniec, o 18.00 Msze św. a po niej śpiew Akatystu, hymnu ku czci Bogurodzicy, właściwego dla liturgii wschodniej, wykonanego przez naszą scholę. W uroczystość Narodzenia NMP – 8 września – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30, 15.30 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. Bp Andrzej Kaleta. Po Mszy św. odbędzie się poświecenie wieńców dożynkowych i uroczysta procesja. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i do włączenia się w nią w miarę możliwości, by uczcić naszą Panią Loretańską. Zapraszamy scholę, ministrantów, strażaków z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa. Prosimy panie i panów do chorągwi i feretronów, młodzież do niesienia wstążek, dziewczynki do sypania kwiatów.
 1. W związku z odpustem, w następną niedzielę po Eucharystii o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rady parafialnej. W niedzielę, 3 września przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża O. Proboszcz zaprasza na Mszę św. imieninową o godz. 11.30
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Radosław Kwapisz, Marcin Kwapisz, Zbigniew Pałyga, Iwona Kieszkowska , Teresa Majkowska, Jan Dróżdż, Anna Dróżdż, Lidia Tarapata, Tadeusz Misztal, Helena Lewicka i Barbara Lewicka. Bóg zapłać za pracę, za wyczyszczenie tapicerki w ławkach i za złożoną ofiarę 200 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulicy Wolności.
 3. Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach tacy gospodarczej, w niedzielę, 13 sierpnia : w Piotrkowicach 2810 zł, we Włoszczowicach 1280zł.