Ogłoszenia na 28 tydzień zwykły – 15 października 2023. Uroczystość św. NM Teresy od Jezusa OCD

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 28 niedzielę zwykłą- 15.10.2023 r.
Uroczystość Świętej Teresy od Jezusa

 1. Dzisiaj w naszym zakonie przypada uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, Matki Założycielki Karmelu Bosego. W kaplicach i kościołach karmelitów i karmelitanek bosych jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Dzisiaj też obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. przed kościołem uczniowie naszej szkoły prowadzą zbiórkę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
 2. Od godz. 19.00 do 20.30 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
  w poniedziałek , 16 października – św. Jadwiga Śląska, przypada 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową
  w środę, 18 października – św. Łukasz, Ewangelista
  w czwartek, 19 października – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik
  w piątek, 20 października – św. Jan Kanty
  w niedzielę, 22 października – św. Jan Paweł II
 4. Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.25. Zapraszamy do licznego udziału dzieci i młodzież z naszej parafii. We Włoszczowicach i Celinach różaniec o godz. 16.30 a w Suliszowie o godz. 16.00.
 5. Od następnej niedzieli, 22 października będziemy przyjmowali rezerwacje terminów Mszy świętych na pierwsze półrocze następnego roku. Zostaną tez wpisane intencje pogrzebowe z bieżącego roku.
 6. W niedziele, 29 października na 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. Prosimy o wybranie jednego świętego, przedstawienie go w kilku zdaniach z pamięci, ubranie się w strój z epoki, w której on żył i zaprezentowanie jego atrybutu.
 7. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji będą ofiarowane codziennie, przez cały listopad Msze św. o godz.. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych. Na kartkach można zaznaczyć datę wyczytania imion swoich zmarłych.
 8. Ofiary składane przy okazji poświecenia róż ku czci św. Teresy i przekazane na misje karmelitańskie wyniosły 2530 zł. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła w Piotrkowicach 3120 zł, we Włoszczowicach 1280 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 9. Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic prowadzi odbudowę kościoła św. Stanisława na cmentarzu. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia będą zbierać ofiary na rzecz ratowania tego zabytku.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Angelika Lulkowska, Lena Lulkowska, Bożena Bielecka, Wanda Nastaga, Agnieszka Grudzińska i Elżbieta Dąbrowska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 90 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Pińczowskiej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Ekstra” zatytułowany „ Matka uczniów” poświęcony objawieniom maryjnym i niwy nowy numer „Głosu Karmelu” poświęcony tajemnicy ufności oraz nowy numer „Trwajcie w miłości” . W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na następny rok i kalendarz rolnika w cenie 35 zł.
 12. Dobiega końca remont wymiany kostki przed kościołem. Bóg zapłać parafianom i sympatykom naszego sanktuarium za składane ofiary. W następną niedzielę będzie już ostateczne rozliczenie tych prac.
 13. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Józefa Kurandy z Grabowca. Śp. Józefa i zmarłych parafian polećmy w Bożemu Miłosierdziu. . Wieczny odpoczynek…