Ogłoszenia na 26. tydzień zwykły – 26 IX 2021

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września, codziennie o godz. 20.00.
 2. Od jutra codziennie o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec w intencji Misji św. Jutro różaniec poprowadzą koła II i III z Piotrkowic, we wtorek koła z Celin i Celin Nowych, w środę dwa koła z Minostowic a w czwartek z Suliszowa, Grabowca i Włoszczowic.
 3. We wtorek, 28 września rozpoczniemy triduum przed świętem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Przez trzy dni o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i modlitwami do św. Teresy.
 4. W piątek, 1 października, święto św. Teresy. O godz. 18.00 Msza św. z poświęceniem róż. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. O godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą do chorych parafian. Spowiedź rano od 6.45 i po południu od godz. 17. 15. W piątek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. w Celinach.
 5. W piątek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W kaplicy we Włoszczowicach różaniec w dni powszednie: w czasie Misji o godz. 17.30 a po ich zakończeniu o godz. 16.30.
 6. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W sobotę 2 października, na Mszy św. wieczornej rozpoczną się w naszej parafii misje święte, które potrwają do 10 października. Poprowadzą je Ojcowie Misjonarze Świętej Rodziny. Misje święte są ważnym wydarzeniem w historii naszej parafii, okazją do nawrócenia i pojednania oraz do oparcia fundamentów wiary na zawsze z Jezusem Chrystusem. Dokładny program misji jest na stronie internetowej i w biuletynach wyłożonych w kruchcie kościoła. Prosimy o zapoznanie się z programem Misji i zaplanowanie udziału. W następną na Mszy św. o godz. 9.30. dzieci klasy trzeciej otrzymają różance. Również w niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 misjonarze zapraszają młodzież. Po niej będzie spotkanie misyjne o współczesnych zagrożeniach. W czasie Misji w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Intencje przyjęte na godz. 7.00 zostaną odprawione o godz. 9.00.
 8. Ks. bp Jan Piotrowski zaprasza Róże Żywego Różańca naszej diecezji i wszystkich czcicieli Matki Bożej na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która odbędzie się 2 października w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Zapisy w zakrystii. Koszt uzależniony jest od liczby uczestników.
 9. Od 2 października, przez cztery niedziele kolejne Strażacy OSP z Suliszowa będą roznosili kalendarze strażackie na następny rok.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Iwona Kieszkowska i Marek Majkowski . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 30 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulicy Wolności.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” jak również kalendarze na rok 2021 z obrazami św. Józefa.