Ogłoszenia na 25. tydzień zwykły – 19 IX 2021

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września, codziennie o godz. 20.00.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 3. We wtorek przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 4. W czwartek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Jest to również czwarty czwartek miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej.
 5. Ks. bp Jan Piotrowski zaprasza Róże Żywego Różańca naszej diecezji i wszystkich czcicieli Matki Bożej na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, która odbędzie się 2 października 2021 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Czas wspólnego pielgrzymowania będzie także zakończeniem jubileuszu 850-lecia Bazyliki Katedralnej zbudowanej w 1171 roku. Zapisy w zakrystii. Koszt uzależniony jest od liczby uczestników.
 6. W sobotę 2 października na Mszy św. wieczornej rozpoczną się w naszej parafii misje święte, które potrwają do 10 października. Poprowadzą je Ojcowie Misjonarze Świętej Rodziny. Misje święte są ważnym wydarzeniem w historii naszej parafii, okazją do nawrócenia i pojednania oraz do oparcia fundamentów wiary na zawsze z Jezusem Chrystusem. Dokładny program misji jest na stronie internetowej i w biuletynach wyłożonych w kruchcie kościoła. Prosimy o zapoznanie się z programem Misji i zaplanowanie udziału. Od najbliższej soboty rozpoczniemy bezpośrednie modlitewne przygotowanie do Misji św. Codziennie o godz. 17.30 będziemy odmawiać różaniec a po Mszy św. nabożeństwo przed Najśw. Sakramentem.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Żaneta Wilman, Justyna Mysior, Wiktoria Mysior, Krzysztof Kuranda i Marzena Kuranda. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulicy Krasickiego.
 8. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do zaangażowania się w naszej scholii parafialnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 8.45. Zapraszamy także chłopców chętnych do pełnienie posługi ministranta na Mszę św. w niedziele o godz. 9.30. Zbiórka ministrantów w piątek o 16.00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” jak również kalendarze na rok 2021 z obrazami św. Józefa.
  Wszystkim parafianom i pielgrzymom nawiedzającym nasze sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask i opieki Matki Bożej Loretańskiej.