Ogłoszenia na 24. tydzień zwykły – 12 IX 2021

 1. Dziękujemy parafianom i pielgrzymom za liczny udział w triduum i uroczystościach odpustowych. Serdeczne podziękowania dla tych, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie tych uroczystości. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, paniom i panom niosącym wieńce, chorągwie i feretrony, służbie ołtarza, panu organiście, naszej scholii, młodzieży i dzieciom. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dary na stół, za złożone ofiary i wszelką okazaną pomoc. Niech nasza Pani Loretańska wynagrodzi wszystkim za trud, zaangażowanie i poświęcony czas.
 2. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września, codziennie o godz. 20,00.
 3. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych.
 4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach świętych uczczenie relikwii Drzewa Krzyża. Po Mszy św. wieczornej, ok 18.45 zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami Piotrkowic, która rozpocznie się w kościele. Prosimy przynieść ze sobą świece. Msza św. we Włoszczowicach o godz. 17.00.
 5. W środę wspomnienie Matki Boże Bolesnej. O godz. 17.30 różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej.
 6. W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
 7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 w Piotrkowicach i o godz. 9.00 we Włoszczowicach odbędzie się poświecenie tornistrów.
 8. W sobotę 2 października na Mszy św. wieczornej rozpoczną się w naszej parafii misje święte, które potrwają do 10 października. Poprowadzą je Ojcowie Misjonarze Świętej Rodziny. Misje święte są ważnym wydarzeniem w historii naszej parafii, okazją do nawrócenia i pojednania oraz do oparcia fundamentów wiary na zawsze z Jezusem Chrystusem. Dokładny program misji jest na stronie internetowej i w biuletynach wyłożonych w kruchcie kościoła. Prosimy o zapoznanie się z programem Misji i zaplanowanie udziału. Prosimy też o modlitwę w intencji Misji św.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Beata Jeka, Małgorzata Pietryka, Joanna Kubicka, Barbara Lewicka, Helena Lewicka, Tadeusz Misztal i Zbigniew Pałyga, które złożyły ofiarę na kwiaty 90 zł. Bóg zapłać. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulicy Ogrodowej.
 10. W ramach „Dnia Solidarności z Afgańczykami” nasza parafia wsparła cierpiący lud Afganistanu ofiarami w kwocie 1044 złotych. Bóg zapłać wrażliwe serca.
 11. Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic dziękuje za wsparcie remontu kościoła św. Stanisława w czasie kwesty w czasie odpustu. Zebrano kwotę 3560 złotych.
 12. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do zaangażowania się w naszej scholii parafialnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 września w piątek o godzinie 17.00 w salce duszpasterskiej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Karmelu”.