Ogłoszenia na 23. tydzień zwykły – 5 IX 2021

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęło się triduum maryjne przed główną uroczystością odpustową Narodzenia NMP. Na Mszach świętych o. Benedykt głosi kazania maryjne. Wieczorem od godz. 19.00 do 20.30 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem.
 2. Jutro zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe – o godz. 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; o 18.00 Msza św. z kazaniem, następnie procesja różańcowa. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów.
 3. We wtorek, w wigilię odpustu o godz. 17.30 modlitwy za zmarłych parafian i pielgrzymów; o 18.00 Msza św. z kazaniem a po niej śpiew Akatystu, hymnu ku czci Bogurodzicy, właściwego dla liturgii wschodniej w wykonaniu naszej scholii. W uroczystość Narodzenia NMP – 8 września – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej. Po Mszy św. odbędzie się poświecenie wieńców dożynkowych i uroczysta procesja. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i do włączenia się w nią w miarę możliwości, by uczcić naszą Panią Loretańską. Zapraszamy scholę, ministrantów, strażaków z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa. Prosimy panie i panów do chorągwi i feretronów, młodzież do niesienia wstążek, dziewczynki do sypania kwiatów. Z Włoszczowic wyjście pielgrzymów na odpust po Mszy św. o godz. 9.00
 4. W czwartek, 9 września, Dzień dziękczynienia. Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chorych i błogosławieństwa lourdzkiego. Na Mszy św. o godz.18.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.
 5. W związku z odpustem dzisiaj po Eucharystii o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rady parafialnej.
 6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dzieci klasy trzeciej z Piotrkowic i Włoszczowic a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie uczniów klas ósmych z Piotrkowic i Włoszczowic.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest specjalny numer „Gościa Niedzielnego”, poświęcony osobie Prymasa Tysiąclecia. Do nabycia jest także kalendarz na następny rok z wizerunkami świętego Józefa.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Danuta Osman, Edyta Nyk, Małgorzata Pawlusek i Zofia Pałyga. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania następne rodziny z Piotrkowic z ulicy Tarnowskich.
 9. Dzisiaj w ramach ogłoszonego „Dnia Solidarności z Afgańczykami” przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą cierpiący lud Afganistanu.
 10. W związku z trwającą pandemią i obowiązującymi przepisami sanitarnymi liczba osób bezpośrednio uczestniczących w beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego została bardzo ograniczona dlatego odwołujemy wyjazd na tę uroczystość.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Edwarda Długosza z Kielc. Pomódlmy się za śp. Edwarda i zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek…