Ogłoszenia na 21. tydzień zwykły – 22 VIII 2021

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy II Koło Różańcowe z Minostowic.
 3. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
  we wtorek, święto św. Bartłomieja Apostoła,
  w środę wspomnienie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanki bosej,
  we czwartek, uroczystość NMP Częstochowskiej,
  w piątek, wspomnienie św. Moniki,
  w sobotę, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 4. Jak w każdy czwarty czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 20.00 na nabożeństwo Godziny Świętej – adoracji i rozważania męki Pańskiej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. Do nabycia jest także kalendarz na następny rok z wizerunkami świętego Józefa.
 6. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe w naszej parafii. Rozpocznie je przygotowanie maryjne. Od 5 – 7 września będziemy gromadzić się na wspólnej modlitwie, dokładny program jest na plakacie i na stronie internetowej. W środę, 8 września uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Henryka Lewicka, Bożena Długosz, Katarzyna Mazur, Dorota Majewska, Małgorzata Koźbiał i Marysia Koźbiał. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
 8. Organizujemy wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w niedzielę, 12 września, w Warszawie. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu będzie uzależniony od liczby uczestników.
 9. W środę zmarł śp. Zenon Cieśla z Włoszczowic, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Pomódlmy się za śp. Zenona: Wieczny odpoczynek…