Ogłoszenia na 20. tydzień zwykły

  1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w Loreto odbędzie się zawierzenie Matce Bożej dla osób, które podjęły 33-dniowe przygotowanie wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. O godz. 19.00 będzie modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed laskami słynąca Figurą Matki Bożej Loretańskiej.
  2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy I Koło Różańcowe z Minostowic.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: we wtorek wspomnienie św. Jacka, kapłana, w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Głosu Karmelu”. Do nabycia jest także kalendarz na następny rok z wizerunkami świętego Józefa.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Roksana Raczyńska, Bernadeta Wilman, Henryka Bielecka, Gabriela Raczyńska, Janusz Bielecki, Wiesława Wójcik i Stanisława Grabka. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
  6. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w ramach tacy gospodarczej: w Piotrkowicach 2245 zł, we Włoszczowicach 920 zł. Ofiarę na kościół złożyli: anonimowy ofiarodawca z Grabowca – 300 zł oraz Krystyna i Anna Człeczyńskie z Włoszczowic – 300 zł. Bóg zapłać.
  7. Organizujemy wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego , która odbędzie się w niedzielę, 12 września, w Warszawie. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu będzie uzależniony od liczby uczestników.