Ogłoszenia na 23 tydzień zwykły – 4 IX 2022

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym.
 2. Jutro w naszej parafii rozpocznie się triduum maryjne przed główną uroczystością odpustową Narodzenia NMP. W poniedziałek zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe – o godz. 17.30 Godzinki, o 18.00 Msza św. z kazaniem i procesja różańcowa na dróżkach.
 3. We wtorek, o godz. 17.30 godzinki, o 18.00 Msza św. z kazaniem a następnie Droga krzyżowa na cmentarzu, za zmarłych parafian i pielgrzymów.
 4. W środę, w wigilię uroczystości o godz. 17.30 różaniec, o 18.00 Msze św. z kazaniem a po niej śpiew Akatystu, hymnu ku czci Bogurodzicy, właściwego dla liturgii wschodniej, wykonanego przez naszą scholę.
 5. W uroczystość Narodzenia NMP – 8 września – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30, 15.30 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Jan Piotrowski. Po Mszy św. odbędzie się poświecenie wieńców dożynkowych i uroczysta procesja. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i do włączenia się w nią w miarę możliwości, by uczcić naszą Panią Loretańską. Zapraszamy scholę, ministrantów, strażaków z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa. Prosimy panie i panów do chorągwi i feretronów, młodzież do niesienia poduszek, dziewczynki do sypania kwiatów.
 6. W piątek, 9 września, Dzień dziękczynienia. Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chorych i błogosławieństwa lourdzkiego. Wcześniej o godz. 11.00 różaniec w int chorych. Po południu, na Mszy św. o godz.18.00. odbędzie się błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym.
 7. W związku z odpustem, dzisiaj po Eucharystii o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rady parafialnej. Jutro na godz. 9.00 zapraszamy parafian do porządkowania alei procesyjnej i placu kościelnego przed odpustem. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla księży przez upieczenie ciast (każdą wioskę prosimy o jedno ciasto).
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Małgorzata Pietryka, Danuta Osman, Dorota Kubicka, Damian Lewicki i Elżbieta wójcik . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. Prośba do kolejnych rodzin z ul. Tarnowskich o posprzątanie kościoła przed odpustem, tj. w środę o godz. 9.00 a kolejny zespół o posprzątanie kościoła na niedziele, w sobotę o godz. 9.00.
 10. Dziękujemy Jackowi i Bogdanowi Usnarskim za wycięcie i wywiezienie tuj z naszej zakonnej kwatery na cmentarzu a strażakom OSP z Włoszczowic za uporządkowanie terenu przy grobach po wyrwaniu pni. Panu Tadeuszowi Misztalowi z Piotrkowic dziękujemy za oczyszczenie daszków na kapliczkach różańcowych i opalikowanie drzewek przy kapliczkach. Państwu Ewie i Jerzemu Kobusom za ofiarowanie do ziemniaków do naszej kuchni a państwu Majewskim za dostarczone śliwki.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.