Ogłoszenia na 22 tydzień zwykły – 28 VIII 2022

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Celin.
 3. Czas wakacyjny dobiega końca. W czwartek, 1 września w Piotrkowicach i we Włoszczowicach o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy nauczycieli, uczniów z rodzicami. W tym dniu przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sobotę we wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża ojciec proboszcz zaprasza na Mszę św imieninową o godz. 18.00
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok.
 7. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania naszej scholi parafialnej. Najbliższe próby będą w poniedziałek i piątek o godz. 17.00.
 8. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe w naszej parafii. Rozpocznie je triduum Maryjne od 5- 7 września:
  W poniedziałek zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe – o godz. 17.30 Godzinki, o 18.00 Msza św. i procesja różańcowa na dróżkach.
  We wtorek, o godz. 17.30 Godzinki, o 18.00 Msza św. następnie Droga krzyżowa na cmentarzu, za zmarłych parafian i pielgrzymów.
  W środę, w wigilię uroczystości o godz. 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. a po niej śpiew Akatystu, hymnu ku czci Bogurodzicy, właściwego dla liturgii wschodniej, wykonanego przez naszą scholę.
  W uroczystość Narodzenia NMP – 8 września – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30, 15.30 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Jan Piotrowski. Po Mszy św. odbędzie się poświecenie wieńców dożynkowych i uroczysta procesja. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i do włączenia się w nią w miarę możliwości, by uczcić naszą Panią Loretańską. Zapraszamy scholę, ministrantów, strażaków z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa. Prosimy panie i panów do chorągwi i feretronów, młodzież do niesienia wstążek, dziewczynki do sypania kwiatów.
 9. W związku z odpustem, w następną niedzielę po Eucharystii o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rady parafialnej.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Żaneta Wilman, Marzena Kuranda, Agnieszka Wawrzykowska, Mateusz Wawrzykowski, Szymon Wawrzykowski, Zofia Pałyga, Małgorzata Pawlusek. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulicy Tarnowskich.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach tacy gospodarczej, w niedzielę, 14 sierpnia: w Piotrkowicach 2270 zł, we Włoszczowicach 1263 zł.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.