Ogłoszenia na 21 tydzień zwykły – 21 VIII 2022

  1. Dzisiaj od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu zakończoną Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed łaskami słynąca figurą Matki Bożej Loretańskiej.
  2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej; w środę, święto św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanki bosej – Małej Arabki; w piątek, uroczystość NMP Częstochowskiej – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę, wspomnienie św. Moniki.
  4. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Karmelu” i pisemka „Cichy Przyjaciel”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne na następny rok.
  6. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe w naszej parafii i sanktuarium. Rozpocznie je triduum maryjne. Od 5 – 7 września będziemy gromadzić się na wspólnej modlitwie, dokładny program jest na plakacie i na stronie internetowej. W czwartek, 8 września uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Piotrowski.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Magdalena Wójcik, Anna Gubała, Żaneta Gubała, Elżbieta Kruk, Zofia Majewska, Monika Majewska, Paweł Mroziński, Aleksander Majewski i Katarzyna Mazur. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 100 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z ulicy Ogrodowej.
  8. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Wspierające Wieś Grabowiec, zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się w Grabowcu w najbliższą sobotę, 27 sierpnia.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary.