Ogłoszenia na 20 tydzień zwykły – 14 VIII 2022

  1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
  2. Jutro, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Porządek Mszy św. w Piotrkowicach i we Włoszczowicach będzie niedzielny. Podtrzymujmy piękną, polską tradycję i przynieśmy w tym dniu do poświęcenia bukiety ziół, zbóż i kwiatów.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, przypada rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w środę wspomnienie św. Jacka, kapłana; w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Usnarski, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Joanna Pawelec, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedź trzecia. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Karmelu” i pisemka „Cichy Przyjaciel”.
  7. Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie pielgrzymów z Janowa Lubelskiego, zdążających do Częstochowy.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Teresa Kułanowska, Ewa Borek, Helena Stępień, Henryka Lewicka, Bożena Lewicka, Bożena Długosz i Bernadeta Wilman. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 90 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na malowanie naszego kościoła.