Ogłoszenia na 19 tydzień zwykły – 7 VIII 2022

  1. Dzisiaj będziemy tradycyjnie gościć pielgrzymkę Janowską, która przybędzie do naszego sanktuarium ok. godz. 17.30, Po modlitwie pielgrzymi udadzą się na nocleg do Grabowca i Włoszczowic. Uprzejmie prosimy Parafian o ich życzliwe przyjęcie. Jutro o godz. 8.00 we Włoszczowicach zostanie odprawiona Msza św., po czym pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę na Jasną Górę.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia zakończoną Apelem Maryjnym.
  3. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy II Koło Różańcowe z Piotrkowic.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki bosej i męczennicy, patronki Europy; w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  5. W czwartek wyruszyła na Jasna Górę kielecka pielgrzymka piesza. Zapraszamy do duchowej, modlitewnej łączności pielgrzymami. W naszym sanktuarium czynimy to w czasie Apelu Maryjnego o godz. 20.00.
  6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Usnarski, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Joanna Pawelec, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Głos Karmelu” oraz pisemko „Cichy przyjaciel” poświęcone duchowym zagrożeniom dzieci. W zakrystii jest nabycia kalendarz parafialny na następny rok.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Gabriela Raczyńska, Jakub Raczyński, Monika Misztal, Dorota Majewska, Stanisława Grabka, Marzena Bielecka i Łukasz Bielecki. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
  9. W minioną środę zmarła śp. Krystyna Wąchocka z Piotrkowic, której pogrzeb odbył się wczoraj. Pomódlmy się za śp. Krystynę i wszystkich zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…