Ogłoszenia na 18 tydzień zwykły – 31 VII 2022

 1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o 9.30 zapraszamy na występ o Miłosierdziu Bożym z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej. Recytacja – Magdalena Markiewicz, aktorka krakowska.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro rozpoczniemy miesiąc sierpień, miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by w tym miesiącu ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję jako wynagradzanie za grzechy pijaństwa i wyproszenie łaski nawrócenia dla żyjących w nałogach.
 4. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 5. We wtorek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od jutrzejszego południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w środę świętego Jana Marię Vianneya, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji bezie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 8. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
 9. W sobotę, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 11.30 zbiorowa i o 18.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, zakończoną Apelem Maryjnym
 10. W sierpniu wielu wiernych bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. W piątek z Wiślicy wyruszy Piesza Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisu na KPP można dokonać przez formularz zgłoszeniowy na stronie pielgrzymka.kielce.pl do dnia 4 sierpnia lub zgłaszając się na pielgrzymkowej trasie do sekretariatu. Zapraszamy do duchowej, modlitewnej łączności pielgrzymami. W naszym sanktuarium będziemy to czynić w czasie Apelu Maryjnego o godz. 20.00, posługując się tekstami pielgrzymkowych rozważań apelowych. Natomiast w niedzielę, 7 sierpnia, będziemy tradycyjnie gościć Pielgrzymkę Janowską, która przybędzie do naszego Sanktuarium ok. godz. 17.30, a następnie po modlitwie udadzą się na nocleg do Grabowca i Włoszczowic. Uprzejmie prosimy Parafian o ich życzliwe przyjęcie. Następnego dnia, o godz. 8.00 we Włoszczowicach zostanie odprawiona dla nich Msza św., po czym wyruszą w dalszą drogę na Jasną Górę.
 11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Przemysław Firkowski, kawaler, zam. w Kielcach i Sylwana Kozera, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedź trzecia. Dawid Usnarski, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Joanna Pawelec, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Miłujcie się”.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Aleksander Jackowski, Bogusława Kozubowska, Wiesława Wójcik, Henryka Nowak, Krystyna Kozak, Karina Grodzińska i Aneta Grudzińska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie naszego kościoła.