Ogłoszenia na 17 tydzień zwykły – 24 VII 2022

  1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczek ze św. Krzysztofem. Wieczorem o godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed łaskami słynąca Figurą Matki Bożej Loretańskiej.
  2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koła Różańcowe z Włoszczowic.
  3. W tym tygodniu będziemy czcić następujących świętych: jutro św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, we wtorek świętych Joachima i Annę rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa, w piątek świętych Martę, Marię i Łazarza.
  4. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. W następną niedzielę, 31 lipca bezpośrednio po Mszy św. o 9.30 zapraszamy na występ o Miłosierdziu Bożym z dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej. Recytacja – Magdalena Markiewicz, aktorka krakowska.
  6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Przemysław Firkowski, kawaler, zam. w Kielcach i Sylwana Kozera, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Głos Karmelu” , „Cichy Przyjaciel” i informator o misjach karmelitańskich w Afryce „Amahoro”.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Ewa i Marta Borek, Danuta Korcipa, Maria Pawlikowska, Justyna Adamczyk, Monika Białowąs, Marzena Łapot i Paweł Wronka. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania następne rodziny z Minostowic.
  9. Dziękujemy za ofiary na malowanie kościoła.