Ogłoszenia na 16 tydzień zwykły – 17 VII 2022

 1. Serdeczne dziękujemy wszystkim: parafianom i gościom za udział i wspólną modlitwę czasie nowenny, nocy czuwania i uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy naszej scholii za oprawę muzyczną w czasie czuwania, panu organiście, lektorom. Dziękujemy za czynny udział w procesji: ministrantom, dziewczynkom za sypanie kwiatów, chłopcom za dzwonienie dzwonkami, paniom i panom za niesienie chorągwi i feretronów, Ochotniczej Straży Pożarnej za niesienie baldachimu.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym. . Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed łaskami słynąca figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 3. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Grabowca.
 4. W tym tygodniu będziemy czcić następujących świętych: – w środę św. Eliasza, proroka znanego z kart Pisma Świętego. Karmelici, którzy w XII wieku rozpoczęli życie pustelnicze na Górze Karmel, nawiązali do tej postaci i starali się naśladować jego życie, zwłaszcza modlitewne trwanie w obecności Boga, – w piątek św. Marię Magdalenę, patronkę dobrej przemiany, – w sobotę św. Brygidę zakonnicę i patronkę Europy.
 5. W następną niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczek ze św. Krzysztofem.
 6. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 23 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Przemysław Firkowski, kawaler, zam. w Kielcach i Sylwana Kozera, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. Polecamy też kalendarz parafialny na następny rok, do nabycia w zakrystii.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Elżbieta Zembala, Aleksandra Lulkowska, Maria Dziarmaga, Bożena Węglowska, Krystyna Parlicka i Anna Pawlikowska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania następne rodziny z Minostowic.
 10. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w ramach tacy gospodarczej: w Piotrkowicach 2480 zł, we Włoszczowicach 1381 zł.
 11. Bóg zapłać za ofiary na malowanie naszego kościoła.