Ogłoszenia na 15 tydzień zwykły – 10 VII 2022

  1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Trwa nowenna przed uroczystością MB z Góry Karmel. Codziennie o godz.17.30 Godzinki szkaplerzne, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej modlitwy kolejnego dnia nowenny, które kończymy Apelem Maryjnym. Dzisiaj modlitwy nowenny po Mszy św. o godz. 11.30. W nocy z 15 na 16 lipca zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je Apelem o godz. 20.00, a zakończymy Eucharystią o północy.
  3. W sobotę, 16 lipca uroczystość odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki Zakonu Karmelitańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 11.30 suma odpustowa jako dziękczynna w intencji parafian, sympatyków naszego sanktuarium i wszystkich którzy ofiarami i pracą przyczynili się do pomalowania naszej świątyni. Po sumie procesja eucharystyczna, zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów, Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia baldachimu. We Włoszczowicach Eucharystia o godz. 17.00. Po każdej Mszy św. jest możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.
  4. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 23 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Artur Smelcerz, kawaler, zam. w Sukowie i Karolina Kobus, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. Polecamy też kalendarz parafialny na następny rok i książkę „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Stanisława Nogacka, Ewa Siwkiewicz, Tadeusz Siwkiewicz, Bogumiła Kosela, Mirosława Stępień, Agnieszka Ogłoza, Elżbieta Ogłoza Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 80 zł. Prośba do rodzin z Minostowic o posprzątanie kościoła przed odpustem, w piątek o godz. 9.00.
  8. Bóg zapłać za ofiary na malowanie naszego kościoła.