Ogłoszenia na 18. niedzielę zwykłą

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy srebrny jubileusz święceń kapłańskich naszego rodaka Ojca Piotra Nyka, karmelity bosego. O godz. 11.30 Ojciec Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Piotra.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od dzisiejszego południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
 4. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Grabowca.
 5. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w środę św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, a wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Miłujcie się”.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Justyna Adamczyk, Monika Białowąs, Maria Pawlikowska, Krystyna Wronka. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
 11. Ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła: Państwo Władysław i Maria Wójcikowie z Chmielnika 300 zł, bezimienne 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 12. W tym tygodniu przed naszym kościołem i za murem klasztornym będą realizowane zdjęcia do filmu fabularnego pod tytułem „Łuna”. Jest to film o trudnych dziejach Polaków, osadzony w latach 30-tych na Kresach i w Polsce południowo-wschodniej.