Ogłoszenia na 17. niedzielę zwykłą

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczek ze św. Krzysztofem. Wieczorem modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończona Apelem. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed laskami słynąca figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy Koła Różańcowe z Włoszczowic.
 3. W tym tygodniu będziemy czcić następujących świętych:
  – jutro świętych Joachima i Annę rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa.
  – w środę znanych z kart Pisma Świętego świętych Martę, Marię i Łazarza, przyjaciół Jezusa, którzy Go często gościli w Betanii.
  – w sobotę św. Ignacego z Loyoli założyciela zakonu Jezuitów.
 4. W następną niedzielę, 1 sierpnia w naszej parafii będziemy przeżywać srebrny jubileusz święceń kapłańskich naszego rodaka Ojca Piotra Nyka, karmelity bosego. O godz. 11.30 Ojciec Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Piotra.
 5. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
 6. Mateusz Lulkowski, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Paulina Lulkowska z domu Nowak, zamieszkała na terenie parafii Dobrego Pasterza w Obicach – po ślubie cywilnym. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Miłujcie się”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Elżbieta Zembala, Ewa Borek, Aleksandra Lulkowska i Bożena Węgłowska . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania następne rodziny z Minostowic.