Ogłoszenia na 16. niedzielę zwykłą

 1. Serdeczne dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział i wspólną modlitwę czasie nowenny, nocy czuwania i uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy naszej scholii za oprawę muzyczną w czasie czuwania, panu organiście, lektorom. Dziękujemy za czynny udział w procesji: ministrantom, dziewczynkom za sypanie kwiatów, chłopcom za dzwonienie dzwonkami, paniom i panom za niesienie chorągwi i feretronów, Ochotniczej Straży Pożarnej za niesienie baldachimu.
 2. Dzisiaj wieczorem modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30 zakończona Apelem. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 3. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 4. W tym tygodniu będziemy czcić następujących świętych:
  – we wtorek św. Eliasza, proroka znanego z kart Pisma Świętego. Karmelici, którzy w XII wieku rozpoczęli życie pustelnicze na Górze Karmel, nawiązali do tej postaci i starali się naśladować jego życie, zwłaszcza modlitewne trwanie w obecności Boga,
  – we czwartek św. Marię Magdalenę, Apostołkę Apostołów, patronkę dobrej przemiany,
  – w piątek św. Brygidę zakonnicę i patronkę Europy,
  – w następną niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczek ze św. Krzysztofem.
 5. Osoby, które 13 lipca rozpoczęły 33 dniowe rekolekcje według św. Ludwika Marii Grignion de Montforta przygotowujących do Aktu Zawierzenia się Jezusowi przez Niekopalne Serce Maryi zapraszamy na Mszę św. w sobotę, 24 lipca o godz. 18.00.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Mateusz Doroz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Izabela Majewska, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Trójcy w Starachowicach. Zapowiedz trzecia.
  Mateusz Lulkowski, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Paulina Lulkowska z domu Nowak, zamieszkała na terenie parafii Dobrego Pasterza w Obicach – po ślubie cywilnym. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Miłujcie się”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Maria Dziarmaga, Krystyna Parlicka, Marta Borek, Anna Pawlikowska i Dorota Korcipa. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania następne rodziny z Minostowic.