Ogłoszenia na 15. niedzielę zwykłą

 1. Trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Codziennie o godz. 17.30 Godzinki szkaplerzne, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej modlitwy kolejnego dnia nowenny, które kończymy Apelem Maryjnym. Dzisiaj modlitwy nowenny po Mszy św. o godz. 11.30. W nocy z 15 na 16 lipca zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je Apelem o godz. 20.00, a zakończymy Eucharystią o północy.
 2. W piątek uroczystość odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki Zakonu Karmelitańskiego. Prządek Mszy św. niedzielny. O godz. 11.30 suma odpustowa z procesją. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki z wszystkich do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów, Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia baldachimu. We Włoszczowicach Eucharystia o godz. 17.00. Po każdej Mszy św. jest możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „Głosu Karmelu”.
 5. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 17 lipca, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników. Wyjazd w najbliższą sobotę z parkingu przed kościołem o godz. 6.30.
 6. Również 17 lipca w Daleszycach odbędzie się koronacja obrazu MB Daleszyckiej.
 7. Pragniemy zaprosić osoby chętne od przeżycia 33 dniowych rekolekcji według św. Ludwika Marii Grignion de Montforta przygotowujących do Aktu Zawierzenia się Jezusowi przez Niekopalne Serce Maryi. We wtorek13 lipca po Mszy św. wieczornej pobłogosławimy wszystkich rozpoczynających ten czas do zawierzenia, którego dokonamy 15 sierpnia. Będzie można zaopatrzyć się w książeczki z tekstem traktatu.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Mateusz Doroz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Izabela Majewska, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Trójcy w Starachowicach. Zapowiedz druga. Mateusz Lulkowski, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Paulina Lulkowska z domu Nowak, zamieszkała na terenie parafii Dobrego Pasterza w Obicach – po ślubie cywilnym. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Ewa Pawlik, Bogumiła Kosela, Janina Dziadek, Ewa Siwkiewicz, Stanisława Nogacka. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Minostowic.
 10. Na pomoc poszkodowanym przez tegoroczne gwałtowne burze nasza parafia przekazała 2400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Jerzego Iwańskiego z Kielc. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…