Ogłoszenia na 11. niedzielę zwykłą

  1. Przeżywamy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a o godz. 20.00 gromadzimy się na Apelu Maryjnym przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej.
  2. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
  3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy biblijna modlitewnej, spotkanie odbędzie się w sali duszpasterskiej.
  5. W sobotę,19 czerwca przypada wspomnienie św. Romualda, pustelnika i założyciela kamedułów. W tym dniu w naszej wspólnocie będziemy świętowali imieniny o. Romualda Wilka i o. Romualda Gościewskiego. Solenizanci odprawią Mszę św. imieninową o godz. 18.00.
  6. W następną niedziele, 20 czerwca Ksiądz Biskup Marian Florczyk przeprowadzi w naszej parafii wizytację pasterską. Ksiądz Biskup będzie obecny na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30 a po nich spotka się z parafianami. Nawiedzi także cmentarz aby modlić się za zmarłych parafian. Zapraszamy Parafia do prac porządkowych przed wizytacją – we czwartek na godz. 16.00 do sprzątania alejek różańcowych a sobotę od godz. 8.00 do prac porządkowych na cmentarzu. Prosimy o przyniesienie sprzętu do koszenia i zamiatania.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Mateusz Stąpór, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Patrycja Rudzińska , stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Świętego Józefa Robotnika w Kielcach . Zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „Głosu Karmelu”. Są do nabycia kalendarze na 2022 rok z obrazami świętego Józefa.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Zuzanna Kowalska, Jadwiga Rutkowska, Emila Moskwa i Piotr Sabat. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z Celin Nowych.
  10. W niedzielę, 27 czerwca przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację Karmelitańskich Dni Młodych, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 22-25 lipca. Zwracamy szczególną uwagę na ikonę Matki Bożej Czerneńskiej, która została ręcznie wykonana przez naszych braci nowicjuszy oraz książkę “Czas Maryi” czyli biblijny komentarz do Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Równocześnie zapraszamy wszystkich młodych zainteresowanych uczestnictwem w Dniach Młodych do zapisu na stronie kdmczerna.pl