Ogłoszenia na 12. niedzielę zwykłą

 1. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski z dniem 20 czerwca 2021 r. odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Pełny tekst dekretu Księdza Biskupa znajduje się w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Przeżywamy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a o godz. 20.00 gromadzimy się na Apelu Maryjnym przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 3. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
 4. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin.
 5. W środę, 23 czerwca, będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych ojcach.
 6. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również czwarty czwartek miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej.
 7. W piątek, w kościele parafialnym o godz. 8.00 i w kaplicy we Włoszczowianach o godz. 8.15 zostaną odprawione Msze św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Bartosz Pałka, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku i Wiktoria Misztal, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
  Mateusz Stąpór, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Patrycja Rudzińska, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Józefa w Kielcach. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Dorota Skrzypczyk, Justyna i Zuzanna Kucharskie, Paulina Cichońska, Izabela Bochenek, Beata Kwiatkowska i Narcyza Ślusarska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pracowali na dróżkach różańcowych i na cmentarzu.
 11. W następną niedzielę, 27 czerwca przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz książki i dewocjonaliów organizowany przez Karmelitański Ośrodek Powołaniowy. Całkowity dochód przeznaczony będzie na organizację Karmelitańskich Dni Młodych, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 22-25 lipca. Zwracamy szczególną uwagę na ikonę Matki Bożej Czerneńskiej, która została ręcznie wykonana przez naszych braci nowicjuszy oraz książkę “Czas Maryi” czyli biblijny komentarz do Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Równocześnie zapraszamy wszystkich młodych zainteresowanych uczestnictwem w Dniach Młodych do zapisu na stronie kdmczerna.pl
 12. W piątek zmarła śp. Janina Pałyga z Grabowca. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 21 czerwca o godz. 14.00. Pomódlmy się za śp. Janinę i zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek…