Ogłoszenia na 10 niedzielę zwykłą

 1. Wczoraj w naszej parafii zakończyło się tygodniowe nawiedzenie obrazu Świętego Józefa. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę, naszej scholii za oprawę muzyczną i śpiew w czasie modlitewnych czuwań.
 2. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna, a dzisiaj – po Mszy św. o godz. 9.30. W czerwcu nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Codziennie o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny prze łaskami słynąca figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem.
 4. Jutro podczas Mszy św. o godz. 16.00, ksiądz biskup Marian Florczyk udzieli młodzieży klas ósmych z naszej parafii sakramentu bierzmowania.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj w parafiach diecezji kieleckiej odbywa się zbiórka ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych.
 8. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że przyjęta w ostatniej chwili intencja nie zostanie dopisana do ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Głosu Karmelu”, „Cichy Przyjaciel”.
 10. W związku z planowaną na przełomie września i października wizytą biskupów Watykanie „ad limina Apostolorum” ksiądz biskup Marian Florczyk zmienił termin wizytacji w naszej parafii. Odbędzie się w niedzielę 20 czerwca. Dokładny program podamy za tydzień.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adrian Karol Stawiarz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Karolina, Ewa Doros , stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku. Zapowiedź trzecia. Jarosław, Jakub Brela, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku i Patrycja Mochocka, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź trzecia. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania za posprzątanie kościoła parafialnego. W następną sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Celin.