Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

1.     Wczoraj w naszej parafii rozpoczęło się tygodniowe nawiedzenie obrazu Świętego Józefa. Dzisiaj na Mszach św. małżonkowie odnawiają przyrzeczenia małżeńskie. Wieczorem o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym. Przez cały tydzień trwania nawiedzenia codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i po Mszy czuwanie modlitewne do Apelu Maryjnego.

  • W poniedziałek, w Święto Nawiedzenia NMP o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo za rodziny naszej parafii – o ich jedność, miłość i świętość oraz czuwanie z modlitwą różańcową, zakończone Apelem Maryjnym.
  • We wtorek o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo za dzieci w dniu ich święta i za matki w stanie błogosławionym i rodziców oczekujących potomstwa, następnie czuwanie z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W środę o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo za narzeczonych i przygotowujących się do małżeństwa i czuwanie modlitewne.
  • W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, po południu obraz zostanie przewieziony do Kaplicy we Włoszczowicach skąd powróci w piątek ok. godz. 17.00.
  • W piątek o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo za małżeństwa w podeszłym wieku oraz za wdowy i wdowców, potem czuwanie z modlitwą za chorych, cierpiących i zmarłych z naszej parafii.
  • w sobotę o godz. 11.30 Msza św. z dziękczynnym Te Deum za łaski nawiedzenia, pożegnanie Obrazu i przekazanie do parafii w Drugni. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej i w gablocie. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

Przy Obrazie można składać prośby i podziękowania do Świętego Józefa a w kruchcie można nabyć kalendarze z obrazami Świętego Józefa na rok 2022 w cenie 5zł.

2.     W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z kościoła na nasze ulice. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, po procesji ok.12.00 i o 18.00. We Włoszczowicach Msza św. tylko o godz. 17.00. W Piotrkowicach po Mszy św. o godz. 9.30 procesja do czterech ołtarzy. Trasa jak w zeszłym roku. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz I – ul. Lipki, II – boisko sportowe, III – rejon Ośrodka Zdrowia, IV – na ołtarzu polowym. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki z wszystkich klas do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów, Ochotniczą Straż Pożarną z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa do niesienia baldachimu. Niech Chrystus Eucharystyczny błogosławi naszym domom i mieszkającym w nich rodzinom. Zapraszamy do ubrania trasy – szczegóły kolejności na plakacie w gablocie.

3.     Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.30.

4.     We wtorek o godz. 16.00 próba młodzieży przed bierzmowaniem.

5.     W następną niedzielę w parafiach diecezji kieleckiej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych.

6.     Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że przyjęta w ostatniej chwili intencja nie zostanie dopisana do ogłoszeń.

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Głosu Karmelu”, „Cichy Przyjaciel”.

8.     Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adrian Karol Stawiarz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Karolina, Ewa Doros , stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku. Zapowiedź pierwsza.

Jarosław, Jakub Brela, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku i Patrycja Mochocka, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź pierwsza.

Paweł Kumór, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Dominika Frankiewicz, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku. Zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

9.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę pracowały Alicja Rutkowska, Aneta Gajek, Bogumiła Kwiecień, Marzena Beńko z Celin. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania.

10.   We wtorek zmarł śp. Czesław Chłond z Grabowca, pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…