Procesja eucharystyczna z racji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

Boże Ciało, przypadające w czwartek 31 maja br., po niedzieli Trójcy Świętej, to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem obchodów jest procesja eucharystyczna ulicami miejscowości. Uczestnictwo w procesji - to publiczna manifestacja wiary.

Celebransem Mszy Świętej był proboszcz naszej parafii ojciec Grzegorz Irzyk OCD. Już w trakcie trwania Eucharystii można było zauważyć pięknie ubrane dziewczynki z wiankami na głowach, dzieci komunijne w białych albach, ministrantów, delegacje strażaków z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic ze sztandarami oraz Panie w barwnych kwiecistych strojach ludowych.

Po zakończeniu Mszy Świętej ruszyliśmy z monstrancją z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane i udekorowane przez mieszkańców Piotrkowic, przy których śpiewane były związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

W naszej parafii jak co roku procesja ta miała charakter uroczysty i podniosły. Wszystkie chorągwie oraz feretrony zostały poniesione przez ulice Piotrkowic.

Panu Bogu dzięki za piękną pogodę! Parafianom za liczny udział, za obecność w strojach ludowych i za przygotowanie pięknych ołtarzy. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim, którzy idąc w procesji dali wyraz swojej miłości do Niego!

Karolina Smelcerz