Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie – 31 marca

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024 r.

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę podczas Triduum Paschalnego, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za czynny i żywy udział w liturgii ostatnich trzech dni. Dziękujemy strażakom OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic za wartę przy Grobie Pańskim, ministrantom, naszej scholi, lektorom, panu organiście, jak również tym, którzy podczas dzisiejszej Rezurekcji czynnie włączyli się w procesję przez niesienie feretronów, wstążek , nagłośnienia, baldachimu. Podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, są nimi : Mariusz Ślusarczyk, Kamil Sęk z synami, Podziękowanie za sprzątanie kościoła i pomoc w układaniu kwiatów, pomagały Ola i Alisa Kolowa oraz Anastazja Iwaszkiewicz Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. W intencji Parafian i Dobroczyńców naszego Sanktuarium została odprawiona dzisiejsza Msza święta rezurekcyjna.
 2. Dzisiaj od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia
 3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Tradycyjnie taca w tym dniu przeznaczona zostanie na KUL.
 4. Przeżywamy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowenny będą odmawiane od jutra do soboty codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją o godz. 15.00, a zakończymy przed wieczorną Mszą św. wieczorną. W piątek spowiedź dla wszystkich od godz. 17.30. Składka na tacę przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Z racji trwającej Oktawy, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień, w drugą niedzielę wielkanocną będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.
 8. Od następnej niedzieli, 7 kwietnia będziemy przyjmowali rezerwacje terminów Mszy świętych na drugie półrocze tego roku.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Piotr Zapała, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Monika Żurek panna, zam. w Braciejówce. Zapowiedź trzecia
  Kacper Wilman, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Klaudia Kozak, panna, zam. w Lisowie. Zapowiedź druga;
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są świąteczne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz nowe numery „Głosu Karmelu” i „Trwajcie w miłości”
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. Wczoraj po zakończeniu Liturgii Paschalnej pracowały następujące osoby: Barbara i Leszek Kobus, Karolina i Artur Smelcerz, Zofia Choroś, Bartosz Grzegorczyk, Monika Nowak, Dorota Stępien i Barbara Stępień Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 140 zł.. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.