Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia – 7 kwietnia

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia Bożego. Od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Jutro, 8 kwietnia uroczystość odpustowa Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona w tym roku z uwagi na przypadający 25 marca Wielki Poniedziałek. Msze św o godz. 7.00, 11.30 i o 18.00 suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Prosimy o czynny udział w procesji przez niesienie feretronów, baldachimu i nagłośnienia, młodzież i dzieci ze wszystkich klas zapraszamy do niesienia wstążek. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną o 17.30 różaniec , na modlitwę zapraszamy wszystkie koła różańcowe naszej parafii.
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia Podczas każdej Mszy św. Będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu poczętego dziecka, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy.
 4. W czwartek, na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież klasy ósmej na celebrację liturgiczną, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej odprawiany do końca kwietnia codziennie po Mszy św. wieczornej.
 6. Od dzisiaj przyjmujemy rezerwacje terminów Mszy świętych na drugie półrocze bieżącego roku.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Kacper Wilman, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Klaudia Kozak, panna, zam. w Lisowie. Zapowiedź trzecia;
  Krzysztof Adamski, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Jolanta Krysicka, panna, zam. w Starym Waliszewie. Zapowiedź pierwsza
  Damian Mroziński, kawaler, zam. w Minostowicach i Katarzyna Krężołek, wdowa, zam. w Strawczynie. Zapowiedź pierwsza
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, są nowe numery „Głosu Karmelu” i „Trwajcie w miłości”
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Zofia Kmiecik, Alicja Rutkowska, Monika Bujak, Jakub Kobus, Halina Raduszewska i Bogumiła Kwiecień. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 120 zł.. W sobotę na godz. 9..00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
  We środę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców Piotrkowic do pracy przy porządkowaniu kontenerów na śmieci przy naszym cmentarzu.

8 kwietnia

Uroczystość odpustowa Zwiastowania  Pańskiego

przeniesiona w tym roku z 25 marca  

Msze św.  –  7.00,  11.30,  18.00 suma z procesją

17.30  różaniec

W czasie każdej Mszy św. możliwość podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego