Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00. Podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. We wtorek będziemy obchodzić 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z tej okazji odbędzie się o godz. 18.00. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za dar pontyfikatu naszego św. Rodaka, za przykład jego mocnej wiary, gorącej miłości oraz podziękować za wszystkie łaski, które otrzymujemy za jego wstawiennictwem.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. We Włoszczowianach o godz. 9.00 Mszę św. odprawi Ksiądz Biskup Marian Florczyk w ramach wizytacji pasterskiej naszej parafii. Kończy się już okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące Komunią św. wielkanocną. W rozpoczynającym się tygodniu kapłani będą dostępni w konfesjonale od godz. 17.30, czyli pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
 4. W sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je Apelem Maryjnym o godz. 20.00. W czasie czuwania będzie konferencja, wspólna modlitwie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy Eucharystią o godz. 24.00.
 5. W najbliższych dwóch tygodniach zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w miejscowościach naszej parafii w następującej kolejności:
  w Celinach Nowych w poniedziałek 17 maja o godz. 17.00;
  w Celinach we wtorek 18 maja o godz. 17.00;
  w Minostowicach w czwartek, 20 maja o godz. 17.00;
  we Włoszczowicach w piątek, 21 maja, o godz. 17.00;
  w Grabowcu w poniedziałek, 24 maja, o godz. 17.00;
  w Suliszowie we wtorek, 25 maja, o godz. 17.00;
  w Piotrkowicach w czwartek, 27 maja, o godz. 18.00.
 6. W sobotę, 29 maja rozpocznie się w naszej parafii tygodniowe nawiedzenie obrazu Świętego Józefa. Dokładny program podamy w następną niedzielę.
 7. W tym roku w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 9.30. Po zakończeniu procesji – ok. godz.12.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Przemysław Hraj, stanu wolnego, zamieszkały w parafii Świętego Antoniego Padewskiego w Krynicy Zdroju i Iwona Betka, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź druga.
  Michał Smelcerz, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Adrianna Smelcerz zd. Rabiej zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź druga.
  Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej: we Włoszczowicach 960 zł, w Piotrkowicach 2230 zł.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Weronika Kumór, Aneta Wójcik, Barbara Kobus, Monika Nowak, Zosia Charoś, Magdalena Grzegorczyk i Dorota Stępień. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane i przesyłane na konto naszej parafii.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.
 13. W poniedziałek zmarł śp. Jerzy Kożbiał z Minostowic, pogrzeb odbył się środę na cmentarzu parafialnym. Pomódlmy się w intencji śp. Jerzego i zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek…