Ogłoszenia na 22. tydzień zwykły – 29 VIII 2021

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Celin.
 3. Czas wakacyjny dobiega końca. W środę, 1 września w Piotrkowicach i we Włoszczowicach o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy nauczycieli i uczniów z rodzicami. W tym dniu przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
  W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. Do nabycia jest także kalendarz na następny rok z wizerunkami świętego Józefa.
 6. Zbliżają się główne uroczystości odpustowe w naszej parafii. Rozpocznie je triduum maryjne od 5 – 7 września.
  W niedzielę na Mszach św. kazania maryjne, a o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  W poniedziałek zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe, o godz. 17.30 Godzinki, o 18.00 Msza św. i procesja różańcowa z lampionami.
  We wtorek, w wigilię odpustu o godz. 17.30 modlitwy za zmarłych parafian i pielgrzymów, o 18.00 Msza św. a po niej śpiew Akatystu, hymnu ku czci Bogurodzicy, właściwego dla liturgii wschodniej, wykonanego przez naszą scholę. W uroczystość Narodzenia NMP – 8 września, w środę – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej. Po Mszy św. odbędzie się poświecenie wieńców dożynkowych i uroczysta procesja. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian i do włączenia się w nią w miarę możliwości, by uczcić naszą Panią Loretańską. Zapraszamy scholę, ministrantów, strażaków z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa. Prosimy panie i panów do chorągwi i feretronów, młodzież do niesienia poduszek, dziewczynki do sypania kwiatów.
 7. W związku z odpustem, w następną niedzielę po Eucharystii o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rady parafialnej.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Zofia Majewska, Teresa Kułanowska, Elżbieta Majewska, Elżbieta Kruk, Ewa Borek, Bożena Lewicka, Helena Stępień i Magdalena Wójcik. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulicy Tarnowskich.
  W związku z trwającą pandemią i obowiązującymi przepisami sanitarnymi liczba osób bezpośrednio uczestniczących w beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego została bardzo ograniczona dlatego odwołujemy wyjazd na tę uroczystość.
 9. W czwartek zmarła Mieczysława Miszczyk z Piotrkowic. Pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 13.00. Pomódlmy się za śp. Mieczysławę i zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek…