Ogłoszenia na 5 niedzielę Wielkiego Postu – 3 IV 2022

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a Droga Krzyżowa w piątki o 16.30.
 2. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia uwielbienie, zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 5. Rodziców i młodzież klasy ósmej zapraszamy do robienia palm w środę i czwartek na godz. 14.30 i 19.00.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświecenie palm przy ołtarzu polowym o godz. 9.30, następnie procesja do kościoła. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Piotrkowic. Prosimy przynieść ze sobą świece. Również w Niedzielę Palmową odbędzie się kiermasz palm wielkanocnych i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Jest nowy numer „Głosu Karmelu”, zatytułowany „Maryjne drogi” a w nim ciekawe artykuły o maryjnych nabożeństwach, na okładce obraz Matki Bożej z naszego sanktuarium w Berdyczowie na Ukrainie. Cena 14 zł.
 8. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Anna Lewicka, Halina Długosz, Józef Hutyra i Karolina Zawadzka . Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 80 zł. W sobotę na godz. 9.00. zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Celin.
 9. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie się naszych parafian i sympatyków w pomoc udzielaną Ukrainie i uchodźcom mieszkającym na terenie naszej parafii, za dostarczane produkty spożywcze, warzywa, środki chemiczne, kosmetyczne a także za złożone na ten cel ofiary 600 zł.
 10. Parafian z poszczególnych miejscowości prosimy, jak co roku, o zbiórkę na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty złożyli już mieszkańcy Grabowca 920 zł i Minostowic 480 zł. i 100 zł na poświęcenie pól. Bóg zapłać.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Mateusz Nogajczyk, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Eliza Matyjanek, panna, zam. w Grabowcu. Zapowiedź pierwsza. Piotr Magdziarz, kawaler, zam. w Wąchocku i Ewelina Stępień, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź pierwsza. Karol Sołtys, kawaler, zam. w Kielcach i Izabela Grabiańska, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła, uczyniły to rodziny: Elżbieta i Jan Kruk z Minostowic – 200 zł., Ewa i Krzysztof Pawlik z Celin – 200 zł., Renata i Krzysztof Grabiańscy z Piotrkowic – 200 zł.