Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocy

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Codziennie (również w niedzielę) o godz. 17.30 w naszej parafialnej świątyni gromadzimy się na nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, a o godz. 20.00 na Apelu Maryjnym przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej. W niedzielę od 19.00 do 20.30 modlitwa uwielbienia, a po niej tradycyjnie Apel. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Floriana, który jest patronem strażaków, dzisiaj o godz. 11.30. zostanie / została odprawiona Msza św. z udziałem władz i przedstawicieli jednostek OSP z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa.
 2. Jutro, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. niedzielny. Juto po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się próba dzieci komunijnych.
 3. We wtorek o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem majowym. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek spowiedź: rano od 6.45, po południu od 17.15; do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa za zmarłych Parafian w miesiącu kwietniu. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
 5. W sobotę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 9.00 odprawimy Eucharystię w kościele św. Stanisława na cmentarzu.
 6. W następną niedzielę, 9 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Osoby które zwykle uczestniczą we Mszy św. o tej godzinie prosimy aby dały pierwszeństwo rodzinom dzieci i wybrały inną godzinę.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Marcin Drejarz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Maria Banaś, stanu wolnego, zamieszkała w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Gnojnie. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – W najnowszej Niedzieli m.in.: Józef – Święty (nie) tylko dla mężczyzn, Demokracja potrzebuje Królowej – Matka Boża Królowa Polski, Jana Pawła II Dekalog dla Polaków – Co papież mówił nam o VI przykazaniu?Złodzieje dusz – sekty. Jak się przed nimi bronić? W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Kulturę solidarności zastąpiła w Polsce kultura gniewu. Tylko co można na tym zbudować? Święty Józef nie jest proletariuszem – Tego się nie zlikwiduje. Dr Jarosław Szarek o roli IPN-u . Wiosenno-letni numer „Głosu Karmelu”, poświęcony zagadnieniom związanym z naśladowaniem Maryi, przybliża nam postawę Najświętszej Maryi Panny, która jako pierwsza zaufała Bogu całym sercem, stając się Mu posłuszną i wierną we wszystkim. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Agnieszka Pisarczyk, Bogumiła Zagórska, Marianna Król, Aneta Piłat, Małgorzata Majkowska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane i przesyłane na konto naszej parafii.
  Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.
 10. W środę odbył się pogrzeb śp. Sławomira Zagórskiego z Włoszczowic a w czwartek śp. Jana Szczepańskiego z Włoszczowic. Pomódlmy się w intencji naszych zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek…