Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocy

Słowo Biskupa Kieleckiego

Drodzy Bracia i Siostry!
Peregrynacje obrazów, krzyży i figur Jezusa Chrystusa, Matki Najświętszej, oraz relikwii świętych wpisane są w pejzaż życia religijnego Kościoła w Polsce i na całym świecie. Ziemie naszej diecezji kieleckiej 25 lat temu przemierzyła figura Matki Bożej Fatimskiej, a nieco później kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Tym doświadczeniem wiary i pobożności prowadzącej do autentycznego świadectwa wiary żyją też obecnie niektóre parafie naszej diecezji. Tym bardziej paschalne świadectwo wiary,
że Jezus żyje i jest z nami aż do skończenia świata (por. Dz 1, 8) nadal jest aktualne.
Drodzy Diecezjanie!
Tym razem naszym przewodnikiem i gościem naszych parafii oraz wspólnot zakonnych będzie św. Józef Opiekun Rodziny, którego w tym roku Ojciec Święty Franciszek poleca jako wzór do naśladowania. On swoim ojcowskim sercem pełnym miłości, czułości i odwagi prowadzi nas do Jezusa Chrystusa, u boku którego jest Maryja, Matka Syna Bożego. Tak więc w Roku Rodziny mamy szansę, aby omodlić życie małżeńskie i rodzinne w jego wielorakich aspektach życia duchowego, obyczajowego i wychowawczego.
Moi Drodzy!
Z pasterską troską, od 1 maja 2021 r., proponuję wiernym i duszpasterzom naszej diecezji, a w niej wszystkim parafiom, począwszy od parafii dziekańskiej, tygodniową peregrynację kopii Obrazu św. Józefa z diecezjalnego sanktuarium Opiekuna Rodziny w Kielcach. Proszę was czcigodni księża proboszczowie, aby tygodniowa obecność Obrazu św. Józefa dała możliwość modlitwy i refleksji wszystkim waszym parafianom. Taki dłuższy czas pozwoli, aby znaleźć „swój dzień” i powierzyć się opiece św. Józefa, aby skorzystać z jego pomocy, bowiem życie świętych jest dowodem na to, że w każdych okolicznościach można żyć Ewangelią (por. Patris corde, 7).

Z darem pasterskiego błogosławieństwa
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski

  1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Chcemy w nim prosić Pana Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. O godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem, zakończona Apelem Maryjnym.
  2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Minostowic.
  3. W czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, którą św. Jan Paweł II ustanowił patronką Europy. W tym dniu naszą modlitwą ogarnijmy także wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane z racji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W naszej parafialnej świątyni nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska połączona z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Od 1 maja powracamy po zimowej przerwie do odprawiania Apelu Maryjnego przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej codziennie o godz. 20.00.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marcin Drejarz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Maria Banas, stanu wolnego, zamieszkała w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Gnojnie. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Głosu Karmelu”. Wiosenno-letni numer „Głosu Karmelu”, poświęcony zagadnieniom związanym z naśladowaniem Maryi, przybliża nam postawę Najświętszej Maryi Panny, która jako pierwsza zaufała Bogu całym sercem, stając się Mu posłuszną i wierną we wszystkim. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Halina Raduszewska, Sylwia Rogala, Martyna Bętkowska, Katarzyna Raduszewska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane i przesyłane na konto naszej parafii.
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.
  10. W środę zmarła śp. Bronisława Kaczmarczyk z Włoszczowic, której pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym. Pomódlmy się w intencji śp. Bronisławy i zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.