Ogłoszenia na 2 niedzielę Wielkiego Postu – 13 III 2022

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00, a Droga krzyżowa w piątki o 16.30.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 25 – 27 marca. Plan rekolekcji jest zamieszczony w gablocie, na stronie internetowej i na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 3. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia, zakończona Apelem Maryjnym.
 4. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koła Różańcowe z Włoszczowic.
 5. W środę – ostatni dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, które odczytamy w czasie nabożeństwa.
 6. W czwartek, 17 marca o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z Drogą krzyżową o uzdrowienie, którą odprawi ojciec Tomasz Trawiński, franciszkanin.
 7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z koronką do Bożego Miłosierdzia. W zakrystii zapisujemy imiona zmarłych.
 8. W sobotę uroczystość św. Józefa. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. O godz. 11.30 suma odpustowa w intencjach zbiorowych z procesją eucharystyczną. Prosimy o czynny udział w procesji przez niesienie feretronów i baldachimu, młodzież i dzieci do niesienia wstążek. 15 minut przed sumą odczytamy prośby i podziękowania do św. Józefa zapisane na kartkach.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Miłujcie się”. Polecamy wydanie specjalne „Gościa Niedzielnego” w całości poświęcone św. Ojcu Pio, w cenie 10 zł.
 10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Halina Lewicka, Maja Lewicka, Dorota Mącznik, Jolanta Siwek, Beata Zawada, Bogusława Wiewióra i Marcin Basąg. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 90 zł. Kolejne rodziny z Suliszowa zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek, prośba aby te rodziny ustaliły sobie dogodną dla nich godzinę.
 11. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie się naszych parafian i sympatyków w pomoc udzielaną Ukrainie i uchodźcom mieszkającym na terenie naszej parafii. W ubiegłą niedziele zebraliśmy do puszki 3700 złotych na bieżące zakupy potrzebnych produktów, a w poniedziałek przekazaliśmy do Krakowa 7 większych pudełek z lekami dla szpitali w Kijowie i Berdyczowie. Dziękujemy za przekazywane dla uchodźców produkty spożywcze, warzywa, środki chemiczne, kosmetyczne, ubrania, zabawki dla dzieci, przybory szklone. Piekarni w Piotrkowicach dziękujemy za dostarczane pieczywo. Dziękujemy za użyczanie samochodu i przewóz naszych gości. W domach parafian i w klasztorze przebywa 40 osób.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła.