Ogłoszenia na 1 niedzielę Wielkiego Postu – 6 III 2022

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który jest czasem duchowego wysiłku i pogłębionej modlitwy. Warto w tym czasie zadbać o dobrą lekturę duchową. Droga Krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00, a Droga Krzyżowa w piątki o 16.30. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 25 – 27 marca.
 2. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia uwielbienie, zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Grabowca.
 4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 5. W środę – siódmy dzień Dziewięciośrodowej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, które odczytamy w czasie nabożeństwa.
 6. W marcu Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie ojciec Tomasz Trawiński odprawi w trzeci czwartek miesiąca tj. 17 marca o godz. 19.00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Miłujcie się”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego bratu Władysławowi i Jolancie Siwek z Suliszowa. Bóg zapłać za pracę. Rodziny z Suliszowa zapraszamy do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godzinę 9.00.
 9. Serdeczne podziękowania dla 16-tu Panów z Włoszczowic za pocięcie i ułożenie drzewa na opał.
 10. W czasie kwesty do puszek w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową na pomoc Ukrainie zebraliśmy 7500 zł, z czego 2000 zł przekazaliśmy dla naszych braci karmelitów w Berdyczowie a 5500 zł przekazaliśmy dla Caritas Kielce.
 11. Na terenie naszej parafii zamieszkali uchodźcy z Ukrainy. W klasztorze mieszkają 3 rodziny – 5 osób dorosłych i sześcioro dzieci. W domu Państwa Łapotów mieszkają 4 rodziny – 6 osób dorosłych i dziesięcioro dzieci. Opiekę nad ich pobytem roztacza parafia. Bardzo prosimy o wsparcie materialne w formie produktów i finansowe. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na zakup potrzebnych produktów. Dary można składać w klasztorze, kontaktować się z ojcem Danielem odnośnie ilości i rodzaju produktów.
 12. Dzisiaj trwa jeszcze zbiórka leków, które można składać do pojemnika za ławkami. Jutro leki wspólnym transportem z Przemyśla, zostaną przekazane do szpitali w Kijowie i w Berdyczowie na Ukrainie. Bóg zapłać za każdy dar serca dla cierpiącej Ukrainy.