XIV Tydzień Biblijny – Niedziela Biblijna – 1.05.2022

W dniach 1-7 maja 2022 przeżywamy Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu.
Dzisiejsza z 3 Niedzieli Wielkanocnej Ewangelia opisuje nam kolejne spotkanie Zmartwychwstałego Pana ze swymi uczniami. Apostołowie z Piotrem pracowali ciężko całą noc. Ale nic nie złowili. Spotkali się z niepowodzeniem, nawet z jakimś upokorzeniem. I oto właśnie w takiej sytuacji ich słabości i doświadczeń przychodzi do nich Jezus. Przychodzi ze swoją pomocą i miłością. Każe im zarzucić sieć precyzując nawet po której stronie łodzi i obiecuje, że im się powiedzie: „Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”.
Apostołowie zaufali słowu Chrystusa. Wykonali dokładnie nakaz Jezusa i uczynili to wyłącznie ze względu na słowo i obietnicę Jezusa. Bezwarunkowe zaufanie słowu Jezusa przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Połów był tak obfity, że „z powodu mnóstwa ryb nie mogli wyciągnąć sieci”. Sieci wypełniają się na słowo Pana.
Bezowocny połów często zdarza się w naszym życiu. Dzieje się tak wówczas, gdy liczymy na własne siły i zdolności, kiedy działamy, choćby bardzo wiele, jak uczniowie którzy całą noc pracowali, ale bez Chrystusa. Iluż dramatów, cierpień, pomyłek i błędów uniknęlibyśmy gdybyśmy w naszym życiu bardziej wysłuchiwali się w słowo Boże, rozważali je, i nim się kierowali. Jezus pragnie abyśmy ufali Jego słowu i czynili wszystko zgodnie ze słowem Pański. Wtedy nasze prace i działania przyniosą obfite owoce.