Schola w Miechowie

Pielgrzymka do Bożego Grobu

W miniony weekend nasza schola, wykorzystując wiosenną pogodę, znów wyruszyła w drogę. Tym razem naszym głównym celem była Bazylika Grobu Bożego w Miechowie. Nie każdemu jest dane wybrać się do Ziemi Świętej, a tu tak blisko mamy jej namiastkę.

stalle w bazylice

Zapoznaliśmy się z historią miechowskiej bazyliki, podziwialiśmy wystrój, ale największym przeżyciem była dla nas modlitwa w Bożym Grobie. Rzeczywiście Jezus zmartwychwstał! Nie było Go tam! Ważnym punktem dla nas było także zwiedzenie wystawy z kopią całunu turyńskiego i chusty z Manopello. Padło wiele mądrych i ciekawych pytań.

W Miechowie wiele radości sprawił (szczególnie młodszej części naszej scholii) świetny plac zabaw w parku miejskim i wspólne śpiewanie na placu przed bazyliką. Po obiedzie ruszyliśmy w dalszą podróż.

na zdjęciu wyszło, ze nasza młodzież niby taka grzeczna

Na naszej trasie nie zabrakło wątków patriotycznych i małej lekcji historii. Zawitaliśmy do pobliskich Racławic, gdzie odbyła się jedna z pierwszych bitew powstania kościuszkowskiego. Zobaczyliśmy pomnik Bartosza Głowackiego, podziwialiśmy kopię Panoramy Racławickiej i (zaprawieni po górskich wędrówkach) weszliśmy na kopiec Kościuszki skąd mogliśmy podziwiać okolicę i wyobrazić sobie jak mogła ta bitwa wyglądać.

Zajrzeliśmy również do Książa Wielkiego, gdzie znajduje się Pałac na Mirowie, w którym obecnie mieści się szkoła (to trochę tak jak u nas dawniej). Piękne otoczenie i dobrze zachowana bryła pałacu wywarły na nas wrażenie.

Książ Wielki

Ostatnim przystankiem był Jędrzejów, gdzie mieliśmy krótką przerwę na lody rzemieślnicze. Było pysznie!

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu (za pojazd, za obiad, za lody, za organizację). Był to dobry czas, kiedy mogliśmy po prostu razem z sobą pobyć. Taki zasłużony odpoczynek po wyczerpującym Triduum Paschalnym.

małe co nieco