Pomagamy Ukrainie

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii poprowadzi o. Paweł Ferko OCD, Karmelita bosy z Berdyczowa. Berdyczów to miasto w centralnej Ukrainie, około 130 km na zachód od Kijkowa. Wiemy że wojna na Ukrainie trwa już długo. Nasi bracia z Berdyczowa są mocno zaangażowani w pomoc walczącym z Rosją Ukraińcom. Dlatego o. Paweł poprosi nas o rzeczy które pomogą przetrwać zimę najbardziej potrzebującym na Ukrainie.

Oto lista rzeczy jakie są teraz najbardziej potrzebne:

  1. Jedzenie długoterminowe, coś co może poleżeć (kasza, ryż, olej, …). W tym momencie nie potrzeba cukru i mąki, mają tego zapas. Kawa, herbata. Słodycze szczególnie wysokoenergetyczne, np. marsy itp.
  2. Nośniki energii: baterie, latarki, małe butle z gazem i palnikiem do butli, powerbanki, ale i świece.
  3. Śpiwory, ciepłe koce. Nie potrzeba już ubrań.

Wszyscy już trochę przywykliśmy do wojny i trudniej jest nam dalej pomagać. W imieniu naszych braci z Ukrainy zapewniam, że ta pomoc jest dla nich bardzo potrzebna. Wielu ludzi tam jest w skrajnej sytuacji, szczególnie ci którzy musieli uciekać ze swojego domu i tułają się po kraju już ponad rok. W imieniu naszych braci i w imieniu Ukraińców którym oni pomagają, bardzo dziękujemy za każdą pomoc. Bóg zapłać.