Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

 1. Wczoraj odbyło się modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania i przeprowadzenia, szczególnie naszej scholii parafialnej.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu Mszę św. o godz. 18.00 będziemy sprawować w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i kapłanów – rodaków pochodzących z naszej parafii- dziękując Bogu za dar kapłańskiego powołania prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na drodze kapłańskiego posługiwania. Zapraszamy na nią rodziców i rodzeństwo kapłanów oraz parafian.
 5. W czwartek a jest to czwarty czwartek miesiąca, o godzinie 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej.
 6. W piątek 28 maja o 14.30 rozpocznie się egzamin bierzmowanych według podanej młodzieży kolejności. Prosimy rodziców osób bierzmowanych, aby każdy z młodzieży miał kupiony nowy krzyżyk z łańcuszkiem, będą one poświęcone przez biskupa na uroczystości zamiast drewnianych dużych krzyży.
 7. W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w miejscowościach naszej parafii w następującej kolejności:
  • w Grabowcu w poniedziałek 24 maja o godz. 17.00;
  • w Suliszowie we wtorek 25 maja o godz. 17.00;
  • w Piotrkowicach w czwartek 27 maja o godz. 18.00.
 8. W sobotę, 29 maja rozpocznie się w naszej parafii tygodniowe nawiedzenie obrazu Świętego Józefa. O godz. 17.00 odbędzie uroczyste powitanie obrazu, następnie nabożeństwo majowe i Msza święta. Czuwanie modlitewne potrwa do Apelu Maryjnego do godz. 20.00. W niedzielę na Mszach św. małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Wieczorne czuwanie od godz. 19.00 zakończy się Apelem Maryjnym. Przez cały tydzień trwania nawiedzenia codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i czuwanie modlitewne do Apelu Maryjnego. Msza św. dziękczynna za nawiedzenie zostanie odprawiona w sobotę 5 czerwca o godz. 11.30 i obraz zostanie przekazany do parafii w Drugni. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej i w gablocie.
 9. W następną niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kapliczkę maryjną. Prosimy dzieci o przynoszenie kapliczek do soboty.
 10. W tym roku w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 9.30.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Przemysław Hraj, stanu wolnego, zamieszkały w parafii Świętego Antoniego Padewskiego w Krynicy Zdroju i Iwona Betka, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź trzecia.
  Michał Smelcerz, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Adrianna Smelcerz zd. Rabiej zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały: Aniela Kobus, Małgorzata Kobus, Mariola Guzy i Iwona Wójcik. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane i przesyłane na konto naszej parafii.
 14. Dziękujemy rodzicom i dzieciom komunijnym za ofiary na misje dla dzieci – zebrano 680 zł. Pieniądze zostały przekazane do Warszawy na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
  Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.