Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocy

1.            Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią /przystąpiły/ po raz pierwszy do Komunii Świętej. Wypraszajmy dla nich potrzebne łaski, wierności Panu Jezusowi przez całe życie. Codziennie zapraszamy dzieci z rodzicami na biały tydzień na godz. 17.30. W sobotę zakończenie białego tygodnia we Włoszczowicach o godz. 17.00.

2.            Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.

3.            W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 40 rocznica cudownego ocalenia życia Jana Pawła II z zamachu na Jego życie. W czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4.            W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele darów Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.

5.            W sobotę o godz. 18.00 w naszym kościele Ojciec Daniel Lenart odprawi Mszę św. dziękczynną w 30 rocznicę święceń kapłańskich, a we Włoszczowicach w niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Jubilata.

6.            W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.            Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą kapliczkę maryjną. Kapliczka może być wykonana z tektury, drewna i innych materiałów. Najmłodszym uczestnikom mogą pomagać rodzice. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 30 maja po Mszy św. o godz. 9.30.

8.            Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Przemysław Hraj, stanu wolnego, zamieszkały w parafii Świętego Antoniego Padewskiego w Krynicy Zdroju i Iwona Betka, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź pierwsza.

Michał Smelcer, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Adrianna Smelcerz zd. Rabiej zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

9.            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.          Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy na parkingu i placu kościelnym oraz udekorowanie bramy i wejścia do kościoła. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin. Bóg zapłać mieszkańcom Celin Nowych za ofiarę 270 zł na zakup kwiatów do kaplic na dróżkach różańcowych. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane i przesyłane na konto naszej parafii.

11.          Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.