Ogłoszenia na 5. tydzień Wielkiego Postu – 26 III 2023

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a Droga krzyżowa w piątki o 16.30.
 2. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia uwielbienie, zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Suliszowa.
 4. Serdecznie zapraszamy młodzież do bierzmowania, ich rodziców i wszystkich chętnych do robienia dużych palm na procesję na Niedzielę Palmową. Na środę po Mszy św. wieczornej prosimy młodzież i rodziców z Włoszczowic a na czwartek po Mszy św. wieczornej młodzież i rodziców z Piotrkowic. Prosimy o przyniesienie zieleniny: bukszpan, tuje, liście juki czy inne przydatne.
 5. W piątek od godz. 9.00 udamy się do naszych chorych parafian ze świąteczną posługą sakramentalną. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych parafian, do których kapłani nie przyjeżdżają regularnie aby mogli skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm przy ołtarzu polowym o godz. 11.30, następnie procesja do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs: „Najładniejsza Palma Wielkanocna”, w trzech kategoriach wysokościowych, I kategoria do 1 m, II kategoria do 2 m wysokości i III kategoria powyżej 3 m wysokości. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do wzięcia udziału w konkursie. W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami Piotrkowic. Prosimy przynieść ze sobą świece. Również za tydzień odbędzie się kiermasz palm wielkanocnych i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Daniel Kukla i Agnieszka Kulka zd. Ciepluch zamieszkali we Włoszczowicach. Zapowiedź trzecia; Daniel Nowak, kawaler, zam. w Celinach i Wiktoria Grudzińska, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedź trzecia; Konrad Kołodziej, kawaler, zam. w Kielcach i Magdalena Pasek, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Trwajcie w miłości”. W dodatku kieleckim Niedzieli artykuł o naszym sanktuarium pt. Zwiastowanie i Święty Józef. Polecamy wydanie specjalne „Gościa Niedzielnego” pt. „Znaki Męki Boga” opisujący historię i kult narzędzi Męki Pańskiej, w cenie 14 zł. W zakrystii są do nabycia „Baranki Wielkanocne Caritas” – dzieło pomocy dzieciom w cenie 7 zł.
 10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Paulina Ścisłowska, Mariola Stawiarz, Joanna Dyrcz, Ewa Kasprzyk, Andrzej Kobus i Joanna Nowak. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 110 zł. Kolejne rodziny z Celin zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 9.00.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy Włoszczowic 730 zł, Suliszowa 720 zł, Grabowca 1400 zł, Celin Nowych 500 zł. i Celin 600 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Roberta Jackowskiego z Minostowic, polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…