Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkiego Postu.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a od 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem, zakończona Apelem Maryjnym.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych.
 3. We wtorek uroczystość św. Józefa. Msze św. z nabożeństwem o godz. 7.00, 11.30 i 18.00. Godzinki o świętym Józefie o godz. 11.00 i 17.30. zachęcamy do składania próśb do św. Józefa , odczytamy je w czasie nabożeństw po Mszach św. Na kartkach można zaznaczyć godzinę wyczytania.
 4. We wtorek Droga Krzyżowa wyjątkowo o godz.16.45. Prowadzi VI klasa, ale zapraszamy dzieci i młodzież z wszystkich klas.
 5. W czwartek (wyjątkowo III m-ca) comiesięczne czuwanie modlitewne Godziny świętej. O godz. 19.00 zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W piątek od godz. 9.00 udamy się do naszych chorych parafian ze świąteczną posługa sakramentalną. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych parafian, do których kapłani nie przyjeżdżają regularnie aby mogli skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy kandydatów do bierzmowania, rodziców i wszystkich chętnych na robienie palm wielkanocnych. Prosimy o przyniesienie zieleniny, tuj, bukszpanu.
 8. Ksiądz Dziekan zaprasza naszych parafian do udziału w półekstremalnej Drodze Krzyżowej z Chmielnika do  Piotrkowic, w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.18.00 i  wyjście z kościoła ok. godz.19.00. Zakończenie Apelem Maryjnym w naszym sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Do przejścia jest 11 km. Zabieramy dobre buty, latarkę, odblaski na ubranie i herbatę. .Bliższe informacje na stronie internetowej parafiachmielnik.pl
  1. Korekta do tej informacji : Droga Krzyżowa z Chmielnika do  Piotrkowic, w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.17.00 i  wyjście z kościoła ok. godz.18.00. O godzinę wcześniej Przepraszam za pomyłkę o. Grzegorz
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Święte Uroczyste poświecenie palm przy ołtarzu polowym o godz. 11.30 , następnie procesja do kościoła. Zapraszamy z palmami bierzmowanych, dzieci komunijne z rodzicami i pozostałe klasy na uroczystą procesję. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Regulamin w gablocie kościoła. W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Piotrkowic. Prosimy przynieść ze sobą świece. Również za tydzień odbędzie się kiermasz palm wielkanocnych i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Piotr Zapała, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Monika Żurek panna, zam. w Braciejówce. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”. W zakrystii są do nabycia „Baranki Wielkanocne Caritas”- dzieło pomocy dzieciom w cenie 8 zł.
 4. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Agnieszka Pisarczyk, Marzena Beńko, Paweł i Lena Rogala, Małgorzata Durlej i Renata Mochocka. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 100 zł. Kolejne rodziny z Celin zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę o godz. 9.00.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele w ramach tacy gospodarczej; w Piotrkowicach 2800 zł, we Włoszczowicach 1330 zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy Celin 600zł, Celin Nowych 600 zł, Piotrkowic z ulic Pińczowskiej, Źródlanej, Graniczka, Lipki i Rynek 550 zł, i mieszkańcy Grabowca 1310 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Marianny Baran z Grabowca , polećmy Ją i zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie.

..