Ogłoszenia na 28. tydzień zwykły – 10 X 2021

 1. Dzisiaj ostatni dzień Misji Świętych w naszej parafii. Po Mszy Świętej wieczornej uroczyste nabożeństwo zakończenia Misji Świętych, procesja do Krzyża Misyjnego – odnowienie przyrzeczeń Krzyżowi Świętemu – poświecenie i adoracja Krzyża Misyjnego – Błogosławieństwo Apostolskie – przekazanie Ewangeliarza, stuł i kluczy od kościoła księdzu Proboszczowi parafii, pożegnanie misjonarzy. Nagrania kazań misyjnych są zamieszczone na naszej stornie internetowej sanktuarium.
 2. O godz. 20.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.
 3. Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Prosimy aby dzieci i młodzież zajmowali zawsze pierwsze ławki w kościele i pamiętali o zabraniu ze sobą różańców i indeksów do podpisywania. W kaplicy we Włoszczowicach różaniec w dni powszednie o godz.16.30, a Msza św. w piątki i soboty o godz. 17.00. Indeksy będzie podpisywać pani Dorota Serhej lub pan kościelny. W Celinach różaniec o godzinie 16.30, indeksy będzie podpisywać pani sołtys Małgorzata Majkowska lub pani Zofia Kobus.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie uczniów klasy ósmej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
 6. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, Matki Założycielki Karmelu Bosego. W kaplicach i kościołach karmelitów i karmelitanek bosych jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.
 7. W piątek, 16 października przypada 43 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolice Piotrową.
 8. Przez cztery kolejne niedziele Strażacy OSP z Suliszowa będą roznosili kalendarze strażackie na następny rok , zbierając ofiary na zakup nowego wozu strażackiego.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał Pawlikowski, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Aleksandra Strójwąs, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Antoniego z Padwy w Kielcach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Agata Kosierkiewicz, Anna Rzadkowska, Anna Kuranda, Nina Wilman, Felicja Bartosińska, Joanna Grudzińska, Krystyna Grudzińska, Aneta Grudzińska, Karina Grudzińska i Norbert Mierzwa. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 90 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
 11. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią z racji XXI Dnia Papieskiego, przed kościołem jest zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 12. We wtorek zmarła sp. Zofia Moskwa z Grabowca, której pogrzeb odbył się w piątek. W czwartek zmarła Natalia Cierpiała z Włoszczowic. Pogrzeb w poniedziałek: różaniec we Włoszczowianach o godz. 13.00, Msza św. pogrzebowa w Piotrkowicach o godz. 14.00. Polećmy zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….