Ogłoszenia na 13. niedzielę zwykłą

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a o godz. 20.00 gromadzimy się na Apelu Maryjnym przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej. Dzisiaj o godzinie 19.00 adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą uwielbienia.
 2. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. w intencji naszego Brata Władysława Gizy z okazji Jego imienin. Przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 3. We wtorek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą będziemy w tym roku obchodzić jako Święto Papieskie, dlatego naszymi modlitwami będziemy wspierać Ojca Świętego Franciszka. Ofiary na tacę tradycyjnie zostanie przekazana na działalność Stolicy Apostolskiej
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji bezie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. 7 lipca rozpoczniemy w naszej parafii i sanktuarium doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. W programie: od 7 – 15 lipca nowenna szkaplerzna, z 15 na 16 lipca czuwanie modlitewne i 16 lipca – odpust Matki Bożej Szkaplerznej.
 9. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 17 lipca w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 10. Również 17 lipca w Daleszycach odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej Daleszyckiej.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Bartosz Pałka, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku i Wiktoria Misztal, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedź druga.
  Mateusz Stąpór, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Patrycja Rudzińska, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Józefa w Kielcach. Zapowiedz trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszej Niedzieli m. in. ciekawe artykuły: – „Skromny pracownik Winnicy Pańskiej” – 70 lat temu Josef Ratzinger przyjął święcenia kapłańskie i „Tego pontyfikatu nie da się zaszufladkować. Jakim papieżem był Benedykt XVI?” Ponadto jest nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Miłujcie się” i pismo „Cichy Przyjaciel”.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Anna i Sylwia Szczerba, Helena Kobus, Stanisława Opałka, Ewa Kobus, Anna Salwa, Agata Skiba. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: w poniedziałek śp. Janiny Pałygi z Grabowca a w czwartek śp. Krystyny Jaworskiej z Suliszowa. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…