Ogłoszenia na 12 tydzień zwykły – 23 czerwca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 12. niedzielę zwykłą – 23.06.2024 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych ojcach.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. Wieczornej i na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. W poniedziałek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy II Różańcowe z Piotrkowic.
 4. W czwartek, we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy swoje imieniny obchodzi brat Władysław, nasz zakrystianin. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00, a o godz. 19.00 na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu naszymi modlitwami wspierajmy Ojca Świętego Franciszka. Ofiary na tacę tradycyjnie zostaną przekazane na działalność Stolicy Apostolskiej.
 6. 7 lipca rozpoczniemy w naszej parafii i sanktuarium doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. W programie: od 7 – 15 lipca nowenna szkaplerzna , 15 lipca wigilijne czuwanie modlitewne i 16 lipca – odpust Matki Bożej Szkaplerznej, suma o godz. 18.00
 7. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 20 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Głosu Karmelu. Jest nowy numer Trwajcie w miłości, . Jest nowy kwartalnik Niedziela -Magazyn pt. „Prawdziwe bogactwo Polski „ oraz dwumiesięcznik Historia Kościoła.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Beata Stępień, Dorota Majewska, Jolanta Mrozińska, Małgorzata Koźbiał, Maria Koźbiał, Elżbieta Kruk i Henryka Lewicka. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 120 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Minostowic.
 10. Dziękujemy Panu Eugeniuszowi Kucharskiemu za obcięcie żywopłotu po obu stronach drogi na nasz cmentarz parafialny.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb Zdzisława Zagródka z Kielc pochodzącego z Włoszczowic. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …
 12. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku i wielu pięknych chwil w jedności z Chrystusem.